Bramy

RYMET Roman Rydzyński Sp. J. od wielu lat zajmuje się dystrybucją, sprzedażą i montażem bram. Jest to jedna z podstawowych działalności firmy. Jesteśmy autoryzowanym dealerem firmy WIŚNIOWSKI, największego polskiego producenta bram i ogrodzeń. Produkowany przez nich asortyment charakteryzuje się wysoką jakością wykonania oraz nienaganną estetyką.

Brama garażowa segmentowabrama_segmentowa.jpg

Dzięki swemu bogatemu wzornictwu i różnorodnej kolorystyce, brama ta może znaleźć swoje miejsce w każdym garażu. Bezpieczeństwo to jedna z podstawowych cech tej bramy. Specjalnie wyprofilowane panele uniemożliwiają przytrzaśnięcie palcy w miejscu ich łączenia, jak również w miejscach montażu zawiasów i drzwi przejściowych
Zamknięta budowa prowadnicy zabezpiecza przed włożeniem dłoni a wyłącznik przeciążeniowy zapewnia zatrzymanie bramy i jej powrót do pozycji otwartej, jeżeli skrzydło podczas zamykania trafi na opór lub gdy fotokomórki wykryją w świetle przejazdu przeszkodę. Dzięki pionowemu prowadzeniu płaszcza bramy istnieje możliwość swobodnego parkowanie samochodu na krótkim podjeździe, gdy wjazd do garażu znajduje się np. przy ruchliwej ulicy. Doskonała izolacja termiczna i akustyczna zapewniona jest dzięki zastosowaniu stalowych paneli o grubości 40 mm ocieplonych pianką oraz uszczelnienia bramy na całym obwodzie.

 

Brama garażowa uchylna

Najprostsza i zarazem najtańsza brama garażowa. Mimo niskiej ceny jakość tego typu bram jest niezwykle wysoka. Klient, w zależności od własnych upodobań, może zamówić bramę ocieplaną, bez ocieplenia, z dodatkowa furtką, bez furtki itd.
Jak do wszystkich bram, również dla tej, istnieje możliwość dokupienia napędu, co znacznie zwiększa komfort użytkownika.
Wyłącznik przeciążeniowy zapewnia zatrzymanie bramy i jej powrót do pozycji otwartej, jeżeli skrzydło podczas zamykania trafi na opór lub gdy fotokomórki wykryją w świetle przejazdu przeszkodę. Zespół dobranych specjalnie sprężyn naciągowych, równoważących ciężar skrzydła bramy, osłonięty jest tulejami, które zabezpieczają przed przytrzaśnięciem palców. Kształt prowadnic oraz łożyskowane rolki prowadzące zapewniają dokładne prowadzenie i zabezpieczają skrzydło bramy przed wypadnięciem a dwupunktowe, zatrzaskowe ryglowanie daje pewność zamknięcia bramy.

 

Brama garażowa roletowa

Łaczy w sobie przede wszystkim komfort, funkcjonalność, oszczędność i bezpieczeństwo. Komfortową obsługę zapewnia wyposażenie bramy w siłownik. Brama roletowa jako jedyna posiada napęd elektryczny w pakiecie podstawowym i bez dopłaty. Sterowanie odbywa się za pomocą wyłączników: wewnętrznego i zewnętrznego na kluczyk. Zamawiając dodatkowo zdalne sterowanie pilotem, niezależnie od aury, wygodnie i bezpiecznie wjedziesz do garażu. W przypadku braku zasilania bramę można otworzyć ręcznie, za pomocą korby.
Właściwy poziom oświetlenia wnętrza i oszczędność energii w ciemnym pomieszczeniu (np. w garażu bez okien) można uzyskać montując w bramie profile z przeszkleniami. Dolna uszczelka komorowa, uszczelki szczotkowe w prowadnicach oraz uszczelka przykręcana do nadproża gwarantują mniejsze straty ciepła w garażu.
Ochronę użytkowania gwarantuje system fotokomórek, hamulec bezpieczeństwa oraz optyczna listwa bezpieczeństwa - dzięki takim mechanizmom praca bramy jest pod ścisłą kontrolą. Hamulec bezpieczeństwa montowany jest standardowo do wszystkich bram powyżej 9m2 powierzchni, bramy mniejsze można wyposażyć dodatkowo w hamulec bezpieczeństwa

 

Brama przemysłowa segmentowa

MakroPro i MakroPro Alu to nowoczesne bramy segmentowe przeznaczone do obiektów przemysłowych, obiektów branży spożywczej, hal magazynowych, warsztatów i pomieszczeń gospodarczych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom oraz możliwości rozbudowy o opcje dodatkowe stanowią ofertę dopasowaną do potrzeb każdego klienta. Bramy te dostępne są zarówno w wymiarach typowych, dzięki czemu projektant obiektu może zaplanować wymiar bramy, którą klient zakupi w dobrej cenie jako typową jak i w wymiarach nietypowych dopasowanych do potrzeb klienta. Bramy dostępne są w zakresie wymiarowym do 8 m szerokości i do 5 m wysokości.
Aby zapewnić dobrą izolację termiczną w pomieszczeniu, bramę wyposażono w system uszczelek na całym obwodzie oraz w uszczelki pomiędzy panelami. Płaszcz wykonany jest ze stalowych segmentów o grubości 40 mm, wypełnionych pianką poliuretanową.
Bramę segmentową można wyposażyć w drzwi przejściowe z samozamykaczem umożliwiające swobodną komunikację. Okienka lub aluminiowe segmenty przeszklone zapewniają stały dopływ światła z zewnątrz oraz pozwalają na kontrolowanie terenu przed bramą. W bramie można również zamontować kratkę wentylacyjną lub klapę odciągu spalin.

 

Brama przemysłowa roletowa

Bramy roletowe BR-100 to bramy w standardzie automatyczne, wygodne w obsłudze, wyposażone w trójfazowy siłownik z kasetą sterującą "góra - stop - dół", zasilany napięciem 400 V. Modułowa budowa sterowania pozwala na rozbudowanie jego funkcji o dodatkowe elementy. Wyposażenie opcjonalne to m. in.: zamek szyfrowy, czytnik kart magnetycznych, zdalne sterowanie pilotem.
Konstrukcja bramy zbudowana jest w całości z elementów zabezpieczonych przed korozją. Poszycie i prowadnice wykonane są z aluminium powlekanego wysokiej jakości lakierami, konsole jezdne są cynkowane, a wał nawojowy -stalowy, malowany.
Aby doświetlić ciemne pomieszczenie warto pomyśleć o bramie z profilami przeszklonymi. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić energię elektryczną. Dzięki profilom przeszklonym można również kontrolować teren przed bramą bez konieczności jej otwierania. Możliwość zamontowania przeszklenia podnosi dodatkowo estetykę wykonania bramy.
 

Ogrodzenia posesyjne

Dzięki olbrzymiej liczbie dostępnych wzorów oraz bogatej palecie kolorów istnieje możliwość harmonijnego dopasowania ogrodzenia do każdej posesji, niezależnie od wielkości obszaru i ukształtowania terenu. Możliwe jest to dzięki modułowej budowie systemu ogrodzeniowego, w którego skład wchodzą: bramy przesuwne, bramy dwuskrzydłowe, segmenty, furtki oraz słupy. Można je w szybki i łatwy sposób dowolnie komponować i zestawiać.
Długoletnie użytkowanie bez konieczności konserwacji gwarantuje cynkowanie ogniowe wszystkich elementów ogrodzenia. Dodatkową ochronę powierzchni i estetyczny wygląd zapewnia malowanie proszkowe.

 


 

Ogrodzenia przemysłowe

Charakteryzują się trzema podstawowymi cechami:

  • ekonomiczność - nowoczesna technologia produkcji oraz typowe wymiary elementów pozwalają uzyskać niską cenę produktu,
  • trwałość - gwarantowana dzięki zastosowaniu w procesie produkcji materiałów i technologii najwyższej jakości. Wszystkie elementy ogrodzenia wykonane są ze stali ocynkowanej, a następnie jest malowane farbami proszkowymi,
  • dostępność w wielu kolorach - ogrodzenia przemysłowe dostępne są w kolorach standardowych oraz na zamówienie w 210 kolorach z palety RAL. Taka szeroka gama kolorystyczna daje nieograniczoną możliwość doboru koloru ogrodzenia do elewacji, stolarki otworowej czy elementów wykończeniowych obiektu. Panelowe ogrodzenia kratowe mogą być wykonane również w wersji tylko ocynkowanej.

 

Automatyka

Komfort obsługi w każdych warunkach atmosferycznych zapewnia zamontowanie automatyki. Poprzez jej zastosowanie w prosty i bezpieczny sposób można sterować pracą każdej bramy, bez zbędnego wysiłku i fatygi. Dostępne typy automatów:
Automaty OPTIMUM i OPTOMUM Eko - automaty do bram garażowych segmentowych i uchylnych, z napędem poruszającym się po szynie z listwą zębatą, zasilane napięciem 24V, z regulacją mocy oraz funkcją łagodnego startu i zatrzymania (dla bram segmentowych) oraz automatycznego zamknięcia.
Automaty do bram posesyjnych przesuwnych - urządzenie sterujące umieszczone w słupie bramy. Automat zasilany jest napięciem 24V, posiada funkcję powolnego startu i zatrzymania. W praktyce oznacza to płynną i cichą pracę bramy, sprawne otwieranie i zamykanie bez niepotrzebnych szarpnięć.
Automaty do bram posesyjnych dwuskrzydłowych - urządzenie sterujące umieszczone w słupie i skrzydłąch bramy. Automat montowany jest na specjalnych poprzeczkach. W przypadku zasilania głównego, bramę można z łatwością otworzyć ręcznie rozblokowując jeden lub dwa siłowniki. Urządzenie może współpracować z fotokomórkami.


Źródło: www.wisniowski.pl